دانلود مقاله استان خراسان رضوي

دانلود مقاله استان خراسان رضوي

قبل از خرید حتما توضیحات را کامل مطالعه نمایید

صفحه اصلی
راهنما
محصولات
لیست فروشگاه ها
درباره ما
قوانین
نقشه سایت
تماس با ما

دانلود مقاله استان خراسان رضوي

7,000 تومان قیمت

دانلود مقاله استان خراسان رضوي

دانلود مقاله استان خراسان رضوي

شما بازدید کنند محترم میتوانید با هزینه ی اندکی فایل (استان خراسان رضوي) را تهیه فرمایید.


نوع فایل : word (..doc) - شامل 63 صفحه


قسمتی از متن :


 


2


‏استان خراسان با مساحت 313335 كيلومتر مربع وسيعترين استان كشور بوده و در قسمت شرق و شمال شرق كشور قرار گرفته است.


‏خراسان مجموعه اي است از عوارض جغرافيائي مركب از فلاتها و جلگه ها و كوهستان ها كه در شمالشرق ايران قرار گرفته است و رودهاي چندي در كوهستانهاي شمالي آن، دره هاي حاصلخيزي بوجود آورده كه مركز تجمع انساني و حيات نباتي است و شهرهاي آباد خراسان را در بر گرفته است. مهمترين كوههاي خراسان عبارتند از كوههاي هزار مسجد، الله اكبر، آلاداغ و بينالود كه ارتفاع آن به 3500 متر مي رسد.


‏مهمترين رودخانه هاي استان خراسان عبارتند از اترك، گرگان، هريود و قره سو كه به جز رود اترك جريان بقيه رودها به علت اينكه بيشتر آب آنها به مصرف كشاورزي مي رسد ثابت نيست، آب و هواي كوهستاني خراسان كاملاً براي و اختلاف درجه گرماي روز و شب تابستان و زمستان بسيار زياد است. در نواحي دره اي، بهار از اواخر فروردين ماه شروع و تا آخر ارديبهشت طول مي كشد، تابستان گرم و خشك از خرداد تا شهريور ادامه مي يابد. بهترين موقع سال شهريور ماه است كه درجه حرارت پائين آمده و تا اواخر آبان هوا مطبوع صاف و شب ها خنك است. زمستان از آذرماه با ريزش باران و برف شروع مي شود و زمستان نواحي كوهستاني سخت است.


‏بجنورد از شهرهاي استان خراسان بوده و با مساحت 5/24 كيلومتر مربع و عرض جغرافيايي 37 درجه و 28 دقيقه شمالي و طول جغرافيايي 57 درجه و 19 دقيقه شرقي در قسمت شمالغربي استان قرار گرفته است. ارتفاع متوسط بجنورد از سطح دريا برابر 1010 متر است و بخشي از آن كه به دست سفلاي گرگان منتهي مي شود، ارتفاع كمي دارد.


2


‏در شمالي ترين منطقه بجنورد، دره هاي شانديز و كوكوك قلعه وجود دارد، كه آب آنها از مرز ايران خارج شده و در داخل خاك شوروي به اترك ملحق مي شود. در جنوب منطقه بجنورد، دره رباط عشق وجود دارد كه آبهاي آن از آستانه در بند سرازير شده و در منطقه اسفراين به قره سو ملحق مي شود. در جهت شمال غربي ‏–‏ جنوب شرقي، دشت باريكي بطول 120 كيلومتر و به عرض چند كيلومتر، از آستانه رضاآباد تنا گلوگاه قازان قلعه، امتداد دارد كه آن را دوره وسطاي اترك گويند.


‏شهرستان بجنورد از شمكال به خاك شوروي از شمالشرقي تا جنوب غربي به قوچان و اسفراين وبزوار و از شمالغربي تا جنوبغربي به استان مازندران و استان سمنان محدود شده است. طبق آخرين تقسيمان كشوري شهرستان بجنورد شامل چهار بخش مركزي، جاجرم، مانه و سملقانئ و جرگلان مي باشد.


‏شهرستان بجنورد از چهار شهر بنام هاي بجنورد، جاجرم و گزنه و آشخانه تشكيل شده است كه مركز آن بجنورد مي باشد. تعداد دهستانهاي منطقه بجنورد به 14 واحد مي رسد.


‏مساحت شهرستان بجنورد 17245 كيلومتر مربع است 


 
 


تصاویری از چند صفحه نخست فایل :


 


توجه فرمایید بدلیل تهیهی تصویر با نرم افزار های انگلیسی متن نمایش داده شده در تصاویر ممکن است دارای اشکالاتی باشد که در فایل اصلی این چنین نیست


خرید

پرداخت آنلاین
درصورت نداشتن ایمیل از ایمیل زیر استفاده کنید

zeefile.ir@gmail.com

mouse corsair

بازار اجتماعی باسلام

25,000 تومان تخفیف خرید اول

ثبت نام رایگان